top of page

O

IMIGRACE OTÁZKY A ODPOVĚDI

OTÁZKY A ODPOVĚDI
IMIGRACE

Dobrý den, EDUCAJURIS GROUP vytvořila tuto webovou stránku s otázkami a odpověďmi v oblasti imigrace s cílem prezentovat běžné otázky zpracované na základě zkušeností uživatelů víz. Takže pokračujte ve čtení níže:

 

MŮŽE SE NĚKDO S VÍZEM NA 10 LET DO UK PLATIT K TRVALÉMU POBYTU A POBYTU?

Desetileté vízum do Spojeného království jednoduše znamená, že držitel může kdykoli během příštích deseti let provádět krátké návštěvy, jak si přeje nebo potřebuje. Neznamená/neznamená, že daná osoba může zůstat deset let. Aby takový člověk získal nárok na trvalý pobyt, musí stejně jako každý jiný projít úplným imigračním procesem. To desetileté nepřistěhovalecké vízum vám nedává žádnou výhodu.

 

 

V KANADĚ A V MÉ DOMOVSKÉ ZEMI MI BYLO ZAMĚSTNO VÍZUM NA ZÁKLADĚ OSOBNÍHO MAJETKU A FINANČNÍHO STAVU A RODINNÝCH VAZEB A MÁM SPONZORA. CO MŮŽU DĚLAT, KDYŽ SE CHCI ZNOVU PŘIHLÁSIT?

  • Pro kanadské návštěvnické vízum neexistuje žádné sponzorství. To chce Kanada před udělením návštěvnického víza vidět.

  • Bez trestního rejstříku a bez přestupků proti imigraci.

  • Správný důvod pro návštěvu Kanady.

  • Dostatek finančních prostředků na pokrytí vaší návštěvy Kanady a návratu do vaší domovské země.

  • Rodinné a komunitní vazby (jako je zaměstnání) ve vaší domovské zemi, aby bylo zajištěno, že opustíte Kanadu před datem odjezdu uvedeným na vízu.

  • Pokud se zdá, že přijíždíte do Kanady hledat práci nebo se zdá, že vám hrozí překročení délky pobytu, Kanada vám neudělí návštěvnické vízum.

 

V PROTIROZHOVORU MI ZAMÍTLI VÍZUM PRO USA. KDYŽ JSEM SE ZEPTALI: „ZNÁTE NĚKOHO V NÁS?", upřímně jsem odpověděl "ne". Zároveň mi vrátil pas. Co mám odpovědět?

No, musíte být k imigračnímu úředníkovi upřímní. Pokud je vaše odpověď opravdu ne, řekněte to. Lhaní vás jen dostane do dalších problémů. V závislosti na typu vašeho víza a vašich záměrech to může být také hlavní důvod, proč vám úředník vízum odepřel. O vízum jsem nežádal od doby, kdy jsem byl občanem USA, ale vím o tom hodně, protože mezi Mexikem jezdím tam a zpět poměrně často a přesně vím, co se děje na hranicích a jací jsou úředníci.

 

ŽÁDAL JSEM O STUDIJNÍ VÍZUM V KANADĚ, AKTUÁLNĚ ČEKÁM NA KONEČNÉ ROZHODNUTÍ O PŘIHLÁŠCE, ALE MŮJ AKADEMICKÝ PROGRAM JSOU DVA ROKY A PLATNOST MŮJ PAS KONČÍ ZA ROK. CO MUSÍM UDĚLAT?

Protože většina zemí neprodlouží cestovní pas platný déle než 6 měsíců, můžete pokračovat se svým stávajícím pasem. Vaše vízum k cestě do Kanady a studijní povolení, které vám bude vystaveno po příletu, budou omezeny na platnost vašeho pasu. V určitém okamžiku budete muset kontaktovat své velvyslanectví v Kanadě, abyste si prodloužili svůj pas, poté si budete moci prodloužit své studijní povolení. Ve většině případů se s vízem nedá nic dělat, takže pokud opustíte Kanadu v průběhu studia, budete muset požádat o nové vízum. Tento proces může být nečekaně dlouhý a může opravdu zkazit vaše cestovní plány.

 

 

JAK VELKÉ SPOLEČNOSTI NAJÍMAJÍ ZAMĚSTNANCE V ZAHRANIČÍ?

Velké společnosti obvykle využívají jednu ze dvou cest k náboru globálně. Společnosti, které vědí, že na trhu zůstanou dlouhou dobu a plánují na tomto trhu najmout alespoň 15 zaměstnanců, obvykle založí účetní jednotku. Mít subjekt jim umožňuje legálně najímat a platit zaměstnance v dané zemi. Založení subjektu je však drahé, časově náročné a není ideální volbou pro všechny zaměstnavatele.

 

Podniky, které chtějí rychle a v souladu s předpisy získávat nové zaměstnance nebo vstupovat na nové trhy, aniž by zakládaly subjekt, mohou spolupracovat s globálním zaměstnavatelem podle záznamů (EoR). Společnosti mívají menší rezervy talentů (obvykle méně než 15 členů týmu) v zemích, kde spolupracují s globálním EoR.

 

V této situaci se globální partner EoR stává zákonným zaměstnavatelem talentů společnosti, který se stará o vše od vyhovujícího onboardingu až po výhody a mzdy. Starají se o detaily back-endu, zatímco společnost udržuje přímou kontrolu nad každodenními aktivitami jejich talentů.

 

Globální model EoR znamená, že mezinárodní nábor již není jen možností pro největší společnosti. Pokud jste začínající nebo středně velká společnost, která chce přilákat talenty z celého světa, zvažte jednoduše nalezení správného globálního partnera EoR pro rozšíření vašeho podnikání.

 

PROČ USCIS SCHVALUJE VÍZA F1, KDYŽ TÉMĚŘ KAŽDÝ NEPOSLOUCHNE ZÁMĚR VRÁTIT SE DO SVÉ DOMOVSKÉ ZEMI PO ZÍSKÁNÍ SVÝCH TITULŮ?

Myslím, že zde špatně chápete pojem „záměr přistěhovalce“. Aby se student F-1 stal legálním přistěhovalcem, jsou nutné tyto kroky:

  • Dokončete svůj titul (který trvá 2-5 let)

  • Během studia získejte zkušenosti se stáží pomocí CPT

  • Najděte si práci a pracujte na svém OPT

  • Zkuste vízum H-1B

  • Jakmile budete mít 2-3 roky s H1-B, požádejte svého zaměstnavatele, aby požádal o přistěhovalecké vízum

  • V závislosti na zemi původu obdržíte zelenou kartu. V některých zemích může trvat až 20 let nebo i déle.

 

Toto je legální přistěhovalectví. To není to, proti čemu se USCIS staví. Konzulární úředníci proti tomu nejsou. Nechtějí odrazovat od imigrace do Spojených států.

 

Ale zvažte toto: pokud ukážete sebemenší náznak úmyslu imigranta, co vám zabrání, abyste se vzdali svého titulu a začali pracovat načerno? Proč byste skákali přes všechny obruče (kroky 1-6 výše), které z vaší strany vyžadují spoustu času, peněz a úsilí?

 

Pokud máte špatnou finanční situaci a nedostatečné vazby na svou rodnou zemi, nebylo by pro vás snazší začít s nekvalifikovanou prací a pokračovat navždy? Řekněme, že doma nemáte rodinu ani práci a vaše teta podniká ve Spojených státech. Jak pohodlné by pro vás bylo začít pro ni pracovat! Se studentským vízem úspěšně získáte řidičský průkaz a pojištění. Můžete snadno zanechat kurz a použít své dokumenty k vydělávání peněz.

 

Proti tomu se USCIS staví. Jsou v pořádku, když se ze studentů jednoho dne stanou imigranti; ale správnými kanály. Osoba, která má v úmyslu pokračovat v magisterském studiu informatiky, by mohla získat práci ve společnosti Google a v budoucnu se stát držitelem zelené karty. Všechno, co vám brání vstoupit na studentské vízum, dostat se z radaru a zúčastnit se nějaké práce a neplatit daně.

 

USCIS se chce vyhnout používání nepřistěhovaleckých víz pro imigrační účely. To je to, co konzulární úředníci hledají.

 

OVLIVNÍ ZAMÍTNUTÍ STUDENTSKÉHO VÍZA PRO KANADU ŽÁDOST O BUDOUCÍ TURISTICKÉ VÍZUM? PROČ JSTE ZÍSKALI POVOLENÍ K STUDIU?

Pokud, protože jste neměli silné vazby na svou rodnou zemi, nebudete povoleni ani jako návštěva. Kanada má velkou averzi k lidem, kteří nejsou kvalifikovaní přistěhovalci nebo přijíždějí studovat na několik let.

 

 

JAK DLOUHO V SOUČASNOSTI TRVÁ ŽÁDOST O ZELENOU KARTU PRO MANŽELKU OBČANA USA?

Podali jsme v červnu 2022, byli „přijati do práce“ 4. listopadu 2022 a ještě nás nekontaktovali.

 

červen ​​de 2022 to by nebylo možné, protože to znamená pouze 21. června, takže 201. června je pouze dnešek takže počkejte alespoň 8 měsíců, možná dokonce 12 měsíců nebo déle, než USCIS zpracuje žádost, pokud bude provedena za méně než 8 měsíců, tím lépe pro vás, protože miliony dalších členů rodiny dělají přesně to samé, co vy. Některá víza lze vyřídit rychleji v rámci takzvaného prémiového zpracování, nejsem si jistý, zda se příslušná petice kvalifikuje pro prémiové zpracování, pokud ano, můžete zvolit tuto možnost, zaplatit dodatečné poplatky a vízum pravděpodobně vyřídit za méně než měsíc. Pokud však již byla zaúčtována, bylo by již pozdě požadovat rychlejší zpracování.

 

 

JE ADMINISTRATIVNÍ ZPRACOVÁNÍ PO POHOVORU K1 VISA DOBRÉ, NEBO ŠPATNÉ?

"Administrativní zpracování po pohovoru o vízu k1, je to dobré nebo špatné?"

Není to ani dobré, ani špatné. Jednoduše to znamená, že se v globální databázi objevilo něco, co by mohlo souviset se schválením víza, nebo ne, takže případ je pozastaven, dokud nebude možné získat přístup k těmto informacím a vyhodnotit je.

 

JAKÉ JSOU HLAVNÍ VÝHODY, KTERÉ ZÍSKÁTE, KDYŽ SE STÁTE TRVALÝM POBYTEM V KANADĚ?

Máte přístup ke všemu, ke kterému má přístup kanadský občan se třemi výjimkami, hlasováním, vstupem do armády, některými zaměstnáními, které vyžadují vysokou úroveň bezpečnostní prověrky. Kanadský trvalý pobyt má ochranku. Nemusí opouštět Kanadu k určitému datu. Všichni cizinci v Kanadě musí odletět v určený den, s výjimkou osob s trvalým pobytem. Kanadský trvalý pobyt má přístup ke zdravotní péči, národním školným, všem federálním a provinčním programům a výhodám. Kanadský trvalý pobyt je na cestě k občanství. Kanadské občanství nemůžete získat, aniž byste se nejprve stali trvalým pobytem a poté nesplnili požadavek trvalého pobytu pro život v Kanadě po dobu 1095 dnů za 5 let.

 

AHOJ, DNES JSEM MĚL POHOVOR NA NEIMIGRANČNÍ VÍZA, PO POHOVORU VZAL MŮJ PAS A ŘÍKAL, ŽE JE VÍZUM SCHVÁLENÉ A PO PŘÍJEZDU DOMŮ A ZKONTROLOVÁNÍ STAVU VÍZ SE ŘÍKÁ (ADMINISTRATIVNÍ ZPRACOVÁNÍ) CO TO ZNAMENÁ?

Znamená to více ověřování a času potřebného k dokončení zpracování vydání nepřistěhovaleckého víza za vás. Cestovní pas je uchováván pro orazítkování nebo zamítnutí nebo vydání víza.

 

 

 

BĚHEM ROZHOVORU F1 VISA MĚ BYL OTÁZÁN, PROČ JSEM SE SPECIALIZOVAL NA BIOLOGII. CO BYCH MĚL ŘICT

„Během mého pohovoru o vízu F1 jsem byl dotázán, proč jsem se specializoval na biologii. Co bych měl řict? Musíte říci, proč jste si vybrali biologii jako specializaci.

 

 

POKUD PŘÍŠTÍ ROK NAVŠTÍVÍM NÁS NA TURISTICKÉ VÍZUM, BUDU MÁT NĚJAKÉ PROBLÉMY SE ZÍSKÁNÍM STUDENSKÉHO VÍZA O NĚKOLIK LET POZDĚJI?

Ne, ve skutečnosti vám to pomůže se studentským vízem, a to pozitivně. Zde je důvod:

Prokázali jste, že jste splnili povinnost turistického víza; navštívili jste USA a vrátili jste se do své domovské země. Když tedy přijde čas získat vaše studentské vízum F-1, vízový úředník posoudí váš případ příznivě, protože jste již prokázali, že jste čestný člověk, který dodržuje vízová pravidla. Z mého vlastního života: Jako dítě/dospívající jsem 3x navštívil USA, než jsem jako dospělý šel studovat na vízum F-1.

 

 

MÁM TURISTICKÉ VÍZUM NA 10 LET DO SPOJENÝCH STÁTŮ. POKUD DOSTANU PŘÍŠTÍ ROK STUDENTSKÉ VÍZUM, PŘESTANE MÉ TURISTICKÉ VÍZUM NA 10 LET AUTOMATICKY PLATNOST?

Chcete-li studovat v USA, musíte požádat o studentské vízum F-1 pomocí formuláře I-20, který vám americká anglická škola poskytne, když vás přijme jako studenta. S turistickým vízem nemůžete studovat. Vaše turistické vízum však nebude zrušeno a po dokončení studia v USA je budete moci znovu použít.

 

 

JAKÉ DOKUMENTY JSOU POTŘEBNÉ PRO AMERICKÉ TURISTICKÉ VÍZUM? MÁM STAROSTÍ, JAK PŘESVĚDČIT ÚŘEDNÍKY VELVYSlanectví, ŽE SE VRÁTÍM DO VLASTNÍ ZEMI A MÁTE NĚJAKÉ NÁVRHY, KTERÉ V ROZHOVORU ŘÍCT ČI NEŘÍCT? JSEM Z INDIE A ON ZE SPOJENÝCH STÁTŮ.

Ptáte se na turistické vízum a najednou je poslední věta „on je ze Spojených států“. Kdo je "on"? Kde je „on“ na obrázku? Tento způsob komunikace, kdy nemáte jasno v tom, co chcete, znamená určité odmítnutí při pohovoru o víza do USA. NIKDY nebuďte vágní ani nic neskrývejte. Buďte VELMI PŘESNÍ.

 

K turistickému vízu do USA nejsou vyžadovány doklady. Soudí vás na základě vašeho rozhovoru. Chtějí, abyste JASNĚ sdělili účel své návštěvy a PŘESNĚ odpověděli na všechny položené otázky. I sebemenší náznak, že jste vágní nebo nejasný, znamená odmítnutí podle § 214(b).

 

Podle zákona je výchozím výsledkem každé žádosti o turistické vízum odmítnutí domněnky, že žadatel si přeje imigrovat do USA. Břemeno za překonání této domněnky spočívá na žadateli. Ale v reálném životě toho nebudete mít moc po ruce, kromě zodpovězení otázek, které vám budou položeny. Pokud vízový úředník považuje vaši žádost za pravou a nemáte v úmyslu emigrovat do USA, vízum vám udělí.

 

Pamatujte, že i malá pochybnost by znamenala odmítnutí. Tak si vůbec neodporujte. Mít důvěru. Mějte JASNÉ a PŘESNÉ odpovědi na otázku. Absolutně se mi NELÍBÍ způsob, jakým jste položil svůj dotaz. Pokud takto běžně komunikujete, bude pro vás velmi obtížné získat americké vízum.

 

Mějte také na paměti, že dokud nebudou zrušena omezení týkající se covidu, nedostanete vízum z nepodstatného důvodu.

 

 

MÁTE NĚJAKÉ RADY, JAK UDĚLAT ÚSPĚŠNÝ POHOVOR K AMERICKÉMU TURISTICKÉMU VÍZU? MÁM 2 NEGATIVY, ALE NIKDY JSEM SE NECHTĚL IMIGROVAT DO SPOJENÝCH STÁTŮ. NEVÍM, JAK PŘESVĚDČIT DŮSTOJNÍKA, ABY MI VĚŘIL.

Pokud jste opravdu turista (a ne maskovaný imigrant), proč jste tak odhodlaní jet do USA? Svět je velké místo s mnoha dalšími zeměmi, které jsou mnohem zajímavější a možná i rozmanitější a určitě vám poskytnou příjemný turistický zážitek jako je Velká Británie, země Evropské unie, Mexiko, Brazílie. Proč ztrácet čas/peníze v zemi, která vás nechce?

 

Pokud jde o „přesvědčení“ imigračního úředníka, můžete mít štěstí a najdete chápavějšího úředníka, ale jediné, co můžete udělat, je prokázat opravdu silné vazby na vaši domovskou zemi (a možná i nevratnou zpáteční letenku). Můžete také jet do USA s výletní skupinou, kde vám bude držet pas (a ujistěte se, že zemi opustíte, jakmile skončíte jako turista).

 

 

 

MÉ MATCE BYLO ZAMÍTNUTO VÍZUM B1/B2, ALE NEVÍM PROČ. Ptali se POUZE DVĚ OTÁZKY. ZEPTALI SE HO NA PROFESI OSOBY, KTEROU JDE NAVŠTÍVIT, ALE NEVĚDĚL, JAK ODPOVĚDĚT. PROČ?

Původní odpověď: Moje matka byla zamítnuta s vízem B1/B2, ale nevím proč. Položili mu pouze dvě otázky, zeptali se ho na profesi člověka, kterého jede navštívit a na to nedokázal odpovědět. Proč?

 

Vízum B1/B2 je nepřistěhovalecké vízum a osoba, která o toto vízum žádá, musí prokázat nepřistěhovalecký úmysl, aby mohla navštívit USA. Jak se prokazuje nepřistěhovalecký záměr tím, že prokáže silné vazby na domov, vlastnictví domu, zabezpečenou práci, podepsanou nájemní smlouvu, rodinu vazby, doklad o jiných mezinárodních cestách, kde jste se rychle vrátili domů?

 

Když řeknete, že neví proč, nebylo by tomu tak, protože všichni úředníci amerického konzulátu jsou ze zákona povinni stanovit, že účel odmítnutí je založen na americkém imigračním zákonu. Dali by mu kus papír, který jasně uvedl důvod zamítnutí.

 

 

 

PROČ VYDÁVAJÍ ZEMĚ SCHENGENU NÁVŠTĚVNÍ VÍZUM NA MAXIMÁLNĚ 90 DNÍ, KDYŽ USA A KANADA VYDÁVAJÍ JEDNO NA 10 LET?

Premisa otázky je zcela chybná. Než se zeptáte „proč“, nejprve zjistěte „pokud“.

 

  1. Země schengenského prostoru udělují návštěvnické vízum maximálně na 5 let. Doba udělení víza závisí na mnoha faktorech, zejména na vašem profilu a frekvenci cestování. Viděl jsem případy, kdy prvnímu žadateli bylo uděleno 5leté vízum. Obvykle však s následnými žádostmi prodlužují dobu trvání, pokud osoba často cestuje do schengenského prostoru. Doba trvání víza není stejná jako počet dní povolených v schnegenském prostoru.

 

 

 

  1. USA udělují vízum na základě reciprocity se zemí občanství žadatele a pro většinu zemí udělují vízum na 10 let pro většinu zemí. Opět platí, že doba trvání víza není stejná jako počet dní povolených v USA.

 

 

  1. Kanada uděluje vízum do platnosti pasu maximálně na 10 let. Pokud platnost pasu vyprší za 2 roky, vízum bude uděleno na 2 roky. Opět platí, že doba trvání víza není stejná jako počet dní povolených v Kanadě.

 

 

Nyní pojďme k tomu, „proč“ to dělají, protože jsou nezávislé země a vytvářejí si vlastní zákony a pravidla. Očekávat, že tři samostatné země (Schengen lze efektivně považovat za jednu zemi, pokud jde o návštěvnická víza díky harmonizačním dohodám), budou mít úplně stejné zásady pro něco tak všedního, jako jsou návštěvnická víza, je docela bizarní.

 

 Proč potom zahrnout pouze USA a Kanadu pro srovnání se Schengenem? Proč nezahrnout také Velkou Británii, Austrálii, Nigérii, Čínu? Proč má každý jinou vízovou politiku?

 

 

 

 

JAK FUNGUJE PRAVIDLO 90/180 DENNÍHO SCHENGENSKÉHO VÍZA?

 

V den, kdy vstoupíte do Schengenu, začnou hodiny. Tyto hodinky jsou exkluzivní pro vás a mají výdrž 180 dní. Pokud se váš přítel o týden opozdí, jeho hodiny běží odděleně od vašich. Těch 180 dní tedy není vázáno na kalendářní rok.

 

 

V době od prvního dne příjezdu a 180 dnů poté můžete v schengenském prostoru strávit 90 dnů. To je založeno na typu systému „den začal“. Nemáte na to 90 x 24 hodin. I když jste v zemi Schengenu jen hodinu, počítá se to jako celý den. Počítá se i den příjezdu a odjezdu.

 

 

PŘÍKLAD:

Příjezd ve 23:55 (pozdní noc) do Schengenu. To se stále počítá jako celý den do 90, které máte k dispozici.

 

 

PŘÍKLAD:

Do Schengenu přijedete ve 23:55 a hned jedete autobusem do země mimo Schengen. Opusťte zemi Schengenu v 00:30 následujícího dne. To se počítá jako 2 z 90 dnů, i když jste v Schengenu strávili pouze 35 minut.

 

 

Pravidlo 180 dnů vám poskytuje určitou flexibilitu. Nemusíte strávit svých 90 dní nepřetržitou objednávkou. Můžete odejít a vrátit se. Čas strávený mimo Schengen se do vašich 90 dnů nezapočítává.

 

 

Těch 90 dní lze strávit v kterékoli zemi Schengenu. Schengenský prostor ale musíte brát jako velkou zemi. Čas strávený v Rakousku se stále započítává do času, který máte k dispozici v Norsku.

 

Příklad: Zůstanete 40 dní v Norsku a 40 dní v Rakousku. To dává dohromady 80 dní, což je naprosto v pořádku.

 

Příklad: Zůstanete 50 dní v Norsku a 50 dní v Rakousku. To se přidá až 100 dní a vy jste překročili dobu platnosti víza.

 

V den 181 se hodiny vynulují. Nyní máte k dispozici novou 90denní dávku pro příští příjezd do Schengenu. Stejně jako při prvním příjezdu začíná nové 180denní období následující den, kdy přijedete.

 

Nemohu to dostatečně zdůraznit: nepřehánějte to s vízem. Prostě to nemá cenu. Budete deportováni a vyhoštěni z celého schengenského prostoru na X let. To znamená, že i když vás Španělsko deportuje, bude vám odepřen vstup do Finska, Itálie, Francie a všech ostatních zemí Schengenu. Pravděpodobně nikdy nebudete moci emigrovat do žádného schengenského státu.

 

Další důležitou věcí je, že schengenské vízum je turistické vízum. Není dovoleno přijímat placené zaměstnání.

 

 

 

 

POMŮŽE SCHENGENSKÉ VÍZUM ZÍSKAT VÍZUM PRO USA?

Ano, mít cestovní pas, který hodně cestoval, zejména do Evropy a Spojeného království, bude mít pozitivní dopad na vaši žádost.

 

 

 

 

KTERÁ ZEMĚ JE NEJSNADNĚJŠÍ VYDAT SCHENGENSKÉ VÍZUM?

Žádný. Člověk musí mít $$$$$$, silné vazby na své země, dobrou práci nebo příjem, dobrý morální charakter, aby získal turistická víza. Ti, kteří vždy žádají „snazší cestu“, pravděpodobně zůstanou déle a budou v EU pracovat nelegálně. SKUTEČNÝ TURISTIKA nebude hledat vízum „snadnou cestou“.

 

 

 

 

KTERÁ ZEMĚ SCHENGENU MÁM ŽÁDAT O VÍZUM?

Žádost o schengenské vízum závisí na následujících podmínkách:

  • váš vstupní přístav

  • Počet nocí, které plánujete v zemi zůstat

  • Musíte požádat o schengenské vízum pro zemi, kde plánujete strávit maximální počet nocí (musíte to uvést ve svém itineráři, což je požadavek na žádost). Pokud v případě, že plánujete strávit stejný počet nocí ve dvou a více zemích, pak musíte požádat o vízum do země přístavu vstupu (např. pokud plánujete vstoupit z Francie, podejte žádost na francouzské ambasádě/ konzulát / aplikační centrum).

 

 

 

 

MOHU PŘEMĚNIT SVOJE TURISTICKÉ VÍZUM NA STUDENTSKÉ VÍZUM V KANADĚ?

Ne. Ve skutečnosti musíte opustit Kanadu, abyste to zkusili. Nemusíte se vracet do své domovské země, ale musíte tak učinit na jednom z kanadských konzulátů nebo zahraničních misí. Pokud však odejdete, není zaručeno, že se budete moci vrátit dovnitř.

 

 

MŮŽETE ZÍSKAT SCHENGENSKÉ VÍZUM ZA 10 DNÍ?

Ahoj všichni,

 

ano, schengenské vízum můžete získat do 10 dnů, pokud je vaše cestovní historie dobrá a zemi schengenské unie jste již navštívili. Cestovní historie dává radnímu jistotu, že v minulosti, když vízum získal, ho nezneužil. Vaše schengenské vízum by mělo být obvykle vyřízeno do 2 týdnů, i když to někdy může trvat o něco déle. Abyste zajistili hladký průběh vyřízení víz, ujistěte se, že víte, jak dlouho jste schengenská území navštívili a zda budete muset schengenský prostor opustit a vrátit se.

 

NÁSLEDUJTE PROCES KROK ZA KROKEM

 

Vytvořte své dokumenty.

 

Domluvte si schůzku s VFS/BLS NEBO na konzulátu či velvyslanectví.

 

Přejděte na datum schůzky, získejte své biometrické údaje a odešlete poplatek a všechny dokumenty, jako je rezervace letu a hotelu, výpis z bankovního účtu, zmiňují všechny dokumenty v průvodním dopise spolu s vaším pasem.

 

Počkejte na rozhodnutí ambasády a vyzvedněte si pas

 

Žádost musí být dokončena do 15 kalendářních dnů ode dne podání žádosti o vízum na příslušném velvyslanectví/konzulátu v Indii.

 

 

 

JAK IMIGRACE POZNÁ, ŽE JSTE ZŮSTALI „DÉLE“ V ZEMI ŽÁDOSTI O SCHENGENSKÉ VÍZA, POKUD JSTE VSTUPILI PŘES JINOU ZEMĚ?

Záleží na tom, koho máte na mysli "imigrací".

 

 

V první řadě jsou to pohraniční imigrační úředníci a pak místní úředníci, kteří se zabývají imigračními záležitostmi. Za normálních okolností potkáte pouze první skupinu, a to na hraniční kontrole.

 

 

Jediným účelem požadavků, které je třeba podat na správném velvyslanectví a uvést cestovní itinerář, je nejprve sdílet pracovní zátěž související s vyřizováním víz mezi schengenské státy a za tímto účelem nechat tuto práci udělat. která je „nejvíce postižena“, a za druhé zjistit, zda pobyt splní účel, k němuž byl deklarován – především zajistit, abyste v povoleném čase opět odešli, nepracovali načerno a neběhejte bez peněz

 

 

Co po vás může, ale nemusí být vyžadováno při vstupu za tímto účelem, je cestovní itinerář, rezervace cesty a ubytování atd. Všichni příslušníci pohraniční stráže v kterékoli zemi schengenského prostoru mohou online získat údaje o itineráři cesty, které jste poskytli v průběhu žádosti o vízum, prostřednictvím databáze VIS. Pokud nejste schopni poskytnout ubytování nebo jinou podpůrnou dokumentaci, která odpovídá tomu, co jste uvedli při žádosti o vízum, mohou být při kontrole druhé linie položeny další otázky. Pokud jste z dobrého důvodu změnili své cestovní plány (a případně o tom poskytli dokumentaci), můžete být přijati. V případě, že nemůžete prokázat, že vaše návštěva je za účelem, který jste uvedli v žádosti, nebo pokud vzniknou pochybnosti o tom, zda splňujete vstupní kritéria, může být vízum v krajním případě zrušeno a vízum vám může být zamítnuto. .

 

 

Na výstupu se obvykle necení to, co jste udělali. Chystáte se odjet, a to je v pořádku, pokud vám v té době nevypršela platnost víza. Jinak by tomu bylo, pokud by se předpokládalo, že jste představoval hrozbu pro to, co jsem zmínil, například pokud jste podezřelí z nelegální práce.

 

 

V rámci schengenského prostoru obvykle hraniční kontroly neexistují. Pouze namátkové kontroly. Kontroly průkazů totožnosti leteckých společností a hotelů v rámci schengenského prostoru nemají nic společného s prosazováním přistěhovalectví. Letecké společnosti a hotely nemají přístup do databáze VIS.

 

 

Pokud je turista pobývající na vízum podezřelý ze spáchání trestného činu, může být u osoby provedena prověrka, včetně vízového statusu.

 

 

 

 

 

 

JAK PŘI ŽÁDOSTI O SCHENGENSKÉ VÍZUM PROKÁŽETE, ŽE SE VRÁTÍTE DO ZEMI SVÉHO POBYTU? TOTO SE STANE MNOU ŽADATELŮM.

 

Existuje soubor dokumentů, které mohou prokázat váš záměr zůstat, finanční stabilitu a status zaměstnání.

 

  • Dobrý motivační dopis, který vysvětluje cestu-pobyt-proč cestujete.

  • Letenky / úplný itinerář (konzuláty některých zemí nebudou doporučovat potvrzené letenky, protože existuje vysoká pravděpodobnost zamítnutí) - nejlépe vzít stejnou zemi pro vstup a výstup, i když cestujete přes schengenský prostor.

  • Váš aktuální výpis z účtu (musíte mít dostatečný zůstatek na pokrytí celé vaší cesty)

  • Váš aktuální pracovní dopis / licenční dopis od společnosti.

  • Dopis s potvrzením rezervace hotelu.

  • Pokud žádáte o turistické vízum, pokuste se získat referenci na ambasádu od přátel/příbuzných (jejich bezpečnostní číslo, údaje z pasu a výpis z bankovního účtu), kteří pobývají v navštěvující zemi.

  • Výkaz zisku a ztráty za poslední 3 roky.

Vše nejlepší k žádosti o vízum. :)

 

 

 

 

OVLIVNÍ SCHENGENSKÉ VÍZUM DO ŠPANĚLSKO TŘIKRÁT ODMÍTNUTÉ MÉ STUDIJNÍ VÍZUM DO USA NEBO KANADY?

Při opakování další odpovědi bude záležet na okolnostech předchozích odmítnutí. Ovlivní to tedy žádost o kanadské nebo americké studijní povolení? Ano, udělá to. Do jaké míry, bude záležet na okolnostech.

 

 

Bez ohledu na okolnosti nejhorší, co můžete udělat, je lhát (buď výslovně, nebo opomenutím) o svých zamítnutých vízech. Jakékoli nesprávné prohlášení nebo podvod z vaší strany jistě povede k zamítnutí žádosti o vízum.

 

Hodně štěstí!

 

 

 

PŘI ŽÁDOSTÍ O SCHENGENSKÉ VÍZUM MUSÍTE ŽÁDAT PRO ZEMĚ, DO KTERÉ VSTUPUJETE JAKO PRVNÍ, NEBO ZE ZEMĚ, V KTERÉ ZŮSTANETE DELŠÍ?

 

Když žádáte o schengenské vízum, je důležité si uvědomit, že NENÍ ŽÁDNÁ taková věc, jako je žádost na velvyslanectví/konzulát/centrum pro podávání žádostí o vízum členských států dle vašeho výběru. Velvyslanectví/konzulát/centrum pro podávání žádostí, kde byste měli podat žádost, bude záviset na tom, kam skutečně plánujete jet, kolik času plánujete strávit v jednotlivých státech a jaký je hlavní účel vaší cesty.

 

 

Pokud máte v úmyslu navštívit pouze jednu zemi, musíte jít do určeného aplikačního centra pro tuto konkrétní zemi. Nenavštěvujte nizozemské centrum pro podávání žádostí o víza, pokud budete pouze na návštěvě Islandu; jděte do centra pro podávání žádostí o vízum, které slouží Islandu, i když vstoupíte a projíždíte NL (v závislosti na vašich letech).

 

Pokud máte v úmyslu navštívit více než jednu zemi, musíte určit stát, který je vaší primární destinací. Primární destinace je definována jako destinace, kde strávíte nejvíce času, pokud je účel vaší cesty stejný pro každou ze zemí, které navštívíte, nebo kde se bude odehrávat hlavní účel vaší cesty, pokud má více než jednu účel. Váš hlavní účel bude také záviset na vízu, o které nakonec požádáte.

 

Pokud je například váš itinerář takový, že strávíte 2 dny v Německu, 4 dny v Estonsku, 3 dny v Lotyšsku a 1 den v Polsku, to vše na dovolenou, měli byste požádat o vízum na estonském velvyslanectví/konzulátu.

 

Pokud se chystáte strávit 6 dní ve Švýcarsku na dovolenou, ale učiníte tak po dvoudenní konferenci v Rakousku, měli byste jet na rakouskou ambasádu.

 

Pokud není jasný hlavní cíl a účel vaší cesty je všude stejný, tj. v každém členském státě strávíte téměř přesně stejné množství času, měli byste se obrátit na aplikační centrum členského státu, kam chcete dostat se tam první.

 

Například vstoupíte přes Francii a strávíte tam tři dny, pak tři dny v Dánsku a Norsku, vše na dovolenou; Pro získání víza musíte jít na francouzský konzulát/velvyslanectví.

 

Doufám, že to pomůže. Hodně štěstí!

 

 

 

MOHU ŽÁDAT O SCHENGENSKÉ VÍZUM V NEZAMĚSTNANOSTI?

O schengenské vízum může požádat kdokoli, ať už zaměstnaný nebo nezaměstnaný.

 

O schengenské vízum můžete požádat jako turista, který navštíví kteroukoli schengenskou zemi, nebo se chcete setkat s příbuzným či přítelem, kteří tam bydlí nebo studují v kterékoli zemi schengenského prostoru. Pokud je účel vaší cesty jasně definovaný, jste finančně zdraví, zpáteční letenky máte u sebe, rezervace hotelu na místě, je jedno, jestli jste zaměstnaní nebo nezaměstnaní. Musí existovat silný úmysl vrátit se do své země původu. Ať už jsou otázky velvyslanectví jakékoli, odpovědi musí být upřímné, jasně vyjádřené s důkazy, které podloží vaše odpovědi.

 

Pokud budou všechny požadavky ambasády uspokojeny, vízum jistě dostanete.

 

 

 

 

 

MÁM SCHENGENSKÉ VÍZUM (VÍCENÁSOBNÝ VSTUP NA 1 ROK). JAK FUNGUJE DOBA PLATNOSTI VÍZA A MAXIMÁLNÍ 90 DNÍ POBYTU V SCHENGENSKÉM PROSTORU?

Záleží. Pokud je napsáno „Oběžné vízum“, znamená to 90 dní v každém 180denním období. Takže s ročním vízem získáte až 2 180 denní lhůty. Pokud zůstanete nepřetržitě po dobu 90 dnů, budete muset zůstat venku dalších 90 dnů, než se vrátíte. Pokud vám vydávají na kratší dobu, měli byste tuto dobu dodržet.

 

 

 

POKUD JSTE V ZEMĚ SCHENGENU ZŮSTALI DELŠÍ, MŮŽETE POŽÁDAT POZDĚJI O VÍZUM Z JINÉ ZEMĚ SCHENGENU?

No, záleží na délce pobytu, jestli je to pár dní nebo týden, to je v pořádku, ale jsou to měsíce a roky, tak to je určitě velký problém, všechny země Schengenu sdílejí stejná data, takže ne nezáleží na tom, zda se přihlásíte z jiné země, dnes beze změny, vedou záznamy o celé vaší cestovní historii, díky vysoce sofistikované technologii a softwaru uchovávají záznamy o vašem vstupu a výstupu a při příštím podání žádosti bude zamítnuta, ale vše závisí na tom, zda můžete prokázat, že překročení povolené délky pobytu bylo způsobeno nějakými nedostupnými důvody, pak ok, ale jak jsem řekl výše, jaká je doba trvání překročení délky pobytu?

 

 

 

MŮŽU VSTUPIT A/NEBO Opustit SCHENGENSKÝ PROSTOR PŘES ODLIŠNOU ZEMĚ, NEŽ MÁM VÍZUM?

PŮVODNĚ ODPOVĚDĚNO: JE POVINNÝ VSTUP DO SCHENGENSKÉHO PROSTORU PŘES ZEMĚ, KTERÁ MI UDĚLALA SCHENGENSKÉ VÍZUM?

Ne, ne vždy je nutné vstupovat do schengenského prostoru přes zemi, která vízum vydala. Platí pravidlo, že aplikační centrum, kde budete žádat o vízum, nakonec závisí na vaší primární destinaci. Hlavní cíl je místo, kde se bude odehrávat hlavní účel vaší cesty, pokud máte mnoho účelů; nebo země, ve které budete trávit více času, pokud budete mít vždy stejný účel.

 

Například:

 

Pokud plánujete jet na konferenci do Francie, ale rozhodnete se strávit den nebo dva v Německu na jednodenní výlet, musíte získat vízum na francouzské ambasádě. Důvodem je to, že hlavním důvodem jejich příchodu do schengenského prostoru je účast na jejich konferenci ve Francii.

 

 

Pokud se však chystáte na dovolenou a rozhodnete se strávit tři dny ve Francii a čtyři dny v Německu, pak byste měli zajít na německou ambasádu. V případě nejasností můžete použít počet nocí, které budete spát v každé zemi, protože některé dny se používají k cestování mezi dvěma zeměmi.

 

Pokud nelze jasně určit hlavní destinaci (například jedete na dovolenou do Francie a Německa každá na tři noci), musíte požádat v zemi, kde chcete vstoupit do schengenského prostoru.

 

 

Dovolte mi nyní využít této příležitosti a objasnit jednu věc týkající se Schengenské dohody. Je určena především občanům EU/EHP/Švýcarska, aby usnadnila princip volného pohybu, na který mají nárok, nikoli cizincům. Vidíte tedy namátkové kontroly, ostatní držitelé pasů jsou odkázáni na svou „hlavní cílovou“ zemi atd.

 

Tento princip má pravděpodobně důsledky pro to, co řeknu dále. I když nemusíte vždy vstupovat přes schengenskou zemi, která vízum vydala, možná se budete muset „zaregistrovat“ u imigračních úřadů, jakmile vstoupíte do jejich země. Toho je již dosaženo, pokud vstoupíte do schengenského prostoru přes letiště žádající země nebo pokud zůstanete v hotelu, v takovém případě za vás personál hotelu vezme údaje z vašeho pasu. V opačném případě budete muset navštívit nejbližší imigrační úřad na vlastní pěst.

 

 

 

KTERÉ ZEMĚ SCHENGENU NABÍZÍ VÍZUM NA 5 LET?

Většina by mohla nabídnout vízum až na 10 let. Pro cestovní ruch to ale neznamená, že člověk může strávit v schengenském prostoru více než 90 ze 180 dnů. Tato víza jsou obvykle víceúčelová. To znamená, že člověk nebude muset chodit a získávat nové vízum pokaždé, když pojede do Schengenu. Jiná víza, například studijní vízum, mohou mít podmínku, jak dlouho můžete zůstat. Nebo to může být také konkrétní pracovní vízum na omezenou smlouvu, ačkoli většina pracovních víz bývá otevřená. První návštěvník Schengenu obvykle dostane pouze jednorázové vízum, a pokud bude v budoucnu cestovat častěji, může mít možnost získat dlouhodobé víceúčelové vízum, jakmile zjistí, že odešel. včas a neporušil vízum. podmínky říkají pracovat načerno.

 

 

 

 

S KTERÝMI IMIGRAČNÍMI ÚŘEDNÍKY ZE ZEMĚ SCHENGENU JE SNADNÉ ŘEŠIT?

Neexistuje žádná konkrétní země, která by udělovala jednoduchá víza. Schengenská víza jsou velmi specifická pro dokumenty a všechny země udělují víza stejným způsobem. Pokud poskytnete všechny požadované dokumenty, získáte vízum. O vízum byste měli žádat ze země, kde budete pobývat nejdelší počet dní během cesty.

 

Na imigračních fórech někteří lidé řeknou, že jim X země dala víza snadno, to neznamená, že tato země dává jednoduchá víza všem. Někteří řeknou, že Y odmítl vaše vízum, což také neznamená, že Y odmítl všechna víza.

 

Schengenské země udělují víza případ od případu. Každá nová žádost je nový případ s novými dokumenty. Pokud jsou doklady v pořádku, vízum je uděleno.

 

 

 

 

JAK DLOUHO TRVÁ ZÍSKAT SCHENGENSKÉ VÍZUM, POKUD MÁTE VÍZUM DO USA?

Mít americké vízum nemá vliv na dobu vyřízení schengenského víza, která trvá přibližně 2 týdny.

 

 

 

 

JAKÁ JE ODHADOVANÁ DOBA VYŘIZOVÁNÍ ŽÁDOSTI O SCHENGENSKÁ VÍZA V USA?

Pro občany, kteří nejsou občany USA, je základním požadavkem, aby mohli žádat o schengenské vízum, doklad o statusu rezidenta USA (zelená karta, platné americké vízum a kopie platného I-20 nebo platného I-AP66, víza…).

 

Vaše americké vízum nebo status rezidenta musí zůstat v platnosti alespoň 3 měsíce po posledním dni vašeho navrhovaného pobytu v schengenském prostoru.

 

Na tuto konkrétní otázku bohužel neexistuje žádná pevná odpověď kvůli různým zásadám termínů ambasád/konzulátů v různých 26 zemích, které tvoří schengenský prostor.

 

Zatímco vyřízení víza obecně netrvá déle než 72 hodin, jsou chvíle, kdy tento proces trvá podstatně déle, v některých zemích u některých občanů 14 až 21 dní.

 

Důrazně se však doporučuje požádat o schengenské vízum přibližně šest týdnů před odletem, abyste mohli vyrazit na cestu podle plánu.

 

 

 

 

 

POKUD BYLA ŽÁDOST O SCHENGENSKÉ VÍZA JEDNÉ OSOBY ZAMÍTNUTA, ZAMÍTNU VŠECHNY ČLENSKÉ STÁTY SCHENGENSKÉHO VÍZA SVÉ BUDOUCÍ ŽÁDOSTI O SCHENGENSKÁ VÍZA?

O schengenské turistické vízum jsem požádal 24. listopadu 2017, zamítnuto 27. listopadu 2017. Znovu jsem požádal 30. listopadu 2017 (po 3 dnech) a bylo mi schváleno 1. prosince 2017.

 

Důvodem mého odmítnutí bylo, že informace poskytnuté k odůvodnění účelu byly nespolehlivé. (nejvágnější důvod ve výčtu důvodů). Průvodní dopis musí být „vytištěný“, nikoli ručně psaný. Denní itinerář by měl být také uveden ve formě tabulky. Tyto věci jsem v první řadě nedal.

 

Při obou příležitostech jsem podal žádost na francouzské ambasádě v Santo Domingu. Takže se uklidněte, v těchto dnech nedochází k opakovanému odmítnutí.

 

 

 

 

ŽÁDAL JSEM O STUDIJNÍ VÍZUM V KANADĚ, AKTUÁLNĚ ČEKÁM NA KONEČNÉ ROZHODNUTÍ O PŘIHLÁŠCE, ALE MŮJ AKADEMICKÝ PROGRAM JSOU DVA ROKY A PLATNOST MŮJ PAS KONČÍ ZA ROK. CO MUSÍM UDĚLAT?

 

Protože většina zemí neprodlouží cestovní pas platný déle než 6 měsíců, můžete pokračovat se svým stávajícím pasem. Vaše vízum k cestě do Kanady a studijní povolení, které vám bude vystaveno po příletu, budou omezeny na platnost vašeho pasu. V určitém okamžiku budete muset kontaktovat své velvyslanectví v Kanadě, abyste si prodloužili svůj pas, poté si budete moci prodloužit své studijní povolení. Ve většině případů se s vízem nedá nic dělat, takže pokud opustíte Kanadu v průběhu studia, budete muset požádat o nové vízum. Tento proces může být nečekaně dlouhý a může opravdu zkazit vaše cestovní plány.

 

 

 

 

MŮŽU ZÍSKAT STUDIJNÍ VÍZUM DO KANADY, POKUD MÁM STUDIJNÍ MEZIPRODUKTU OSM AŽ DESET LET?

 

Studijní mezery jsou často vydávány kandidáty, kteří žádají o nová studijní povolení v Kanadě. Dlouhá studijní mezera může být brzdou pro univerzitu, která přemýšlí o kandidátovi, ale kanadský vzdělávací systém je dostatečně shovívavý, aby o tom přemýšlel pro zahraniční studenty.

 

 

Pro pregraduální uchazeče je akceptován studijní odstup do 2 let a pro postgraduální uchazeče je vhodný studijní odstup do pěti let. Existuje několik výjimek pro několik studentů, kteří prokázali výjimečné odborné znalosti ve svém oboru. Pokud má stážista nějaké pracovní zkušenosti, měl by na to upozornit univerzitu jako důkaz mezery ve studiu, často si s sebou vezmou výplatní pásku nebo jmenovací dopis.

 

 

Vzdělávací systém v Kanadě je extrémně odborný, nechtějí, aby se akademici soustředili pouze na knihy a teorii; inspirují a vzdělávají studenty velmi odlišným způsobem tím, že jim poskytují znalosti o důležitém světě prostřednictvím praktických projektů. Proto musí být studijní mezera, která může studentovu životu přinést zdravé výhody, pečlivě naplánována. Kanadský vzdělávací systém umožňuje novým studentům přiměřenou studijní mezeru, aby se cítili dobře se studijním vzorem v zemi.

 

 

Pokud však chcete, aby váš profil vynikl i přes mezeru ve studiu, měli byste vytvořit aplikaci, která je silnější než ostatní. A abyste se dobře propagovali a přesto svým profilem přesvědčili vízové úředníky, rádi byste jim nabídli správné a upřímné zdůvodnění vaší mezery a zároveň na ně udělali dojem. Vízoví úředníci se mnohokrát pokoušejí najít skutečné kandidáty, prostě talentované lidi, jak je uvedeno na jejich výsledkových listinách. Okamžitě odhalí případ, kdy pochybují o tom, že úmysly osoby nejsou dostatečně poctivé, což by mohlo prodloužit jejich pobyt nad stanovenou dobu kurzu.

 

 

No, pokud toužíte po vytvoření tak silné aplikace, měli byste zvážit vysoce profesionální a renomované služby psaní třetích stran, které obvykle tyto typy žádostí o studentská víza provádějí. A ze své osobní zkušenosti bych vám vřele doporučil tyto profesionální služby využít, což jsem udělal i já.

 

 

 

 

 

SCHVÁLÍ KANADA PO 30. VĚKU STUDENTSKÁ VÍZA?

  • Neexistuje žádná taková míra odmítnutí.

  • Důvodů pro jeho odmítnutí je mnoho.

  • Prvním a hlavním důvodem je váš věk.

  • Spadáte do věkové kategorie třetí věkové skupiny.

  • Což znamená, že váš příspěvek do kanadské ekonomiky bude menší než přínos žadatelů v první a druhé věkové skupině.

 

 

VĚKOVÉ SKUPINY: -

1. věková skupina 18 -29

2. věková skupina 30–39

3. věková skupina 40-45 let

Naše práce

Kontaktujte nás, abychom mohli začít spolupracovat.

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Instagram
Děkuji vám za vaši zprávu!
bottom of page