top of page

Umbes

IMMIGRATSIOONI KÜSIMUSED JA VASTUSED

KÜSIMUSED JA VASTUSED
IMMIGRATSIOONI

Tere, EDUCAJURIS GROUP on koostanud selle immigratsioonivaldkonna küsimuste ja vastuste veebilehe eesmärgiga esitada viisakasutajate kogemuste põhjal koostatud levinud küsimusi. Nii et jätkake allpool lugemist:

 

KAS KEEGI 10-AASTISE UK VIISAGA VÕIB KVALIFITSEERIDA PÜSIELAMISEKS JA ELAMISEKS?

Kümne aastane Ühendkuningriigi viisa tähendab lihtsalt seda, et selle omanik võib järgmise kümne aasta jooksul igal ajal teha lühikesi külastusi vastavalt soovile või vajadusele. Ei tähenda/ei tähenda, et inimene võiks jääda kümneks aastaks. Alalise elamisloa saamiseks peab selline inimene nagu kõik teisedki läbima täieliku immigratsiooniprotsessi. See kümneaastane mitteimmigrandi viisa ei anna sulle mingit eelist.

 

 

MULLE KEELATI MULLE AASTAL VIISA ANDMIST KANADAS JA MINU KODURIIGIS ISIKLIKKU VARA JA RAJALISE STAATUSE NING PERESUDETE PÕHUSEL NING MUL ON SPONSOR. MIDA SAAN TEHA, KUI TAHAN UUESTI TAOTLEDA?

  • Kanada külastusviisa jaoks pole sponsorlust. Seda soovib Kanada enne külastusviisa andmist näha.

  • Karistusregister puudub ja immigratsioonirikkumisi pole.

  • Mõjuv põhjus Kanada külastamiseks.

  • Piisavalt raha, et katta teie visiit Kanadasse ja naasta oma kodumaale.

  • Perekondlikud ja kogukonnasidemed (nt töökoht) teie koduriigis tagamaks, et lahkute Kanadast enne viisas märgitud lahkumiskuupäeva.

  • Kui tundub, et tulete Kanadasse tööd otsima või teil on oht jääda kauemaks, ei anna Kanada teile külastusviisa.

 

MULLE KEELATI VASTUSINTERVJUU ALUSEL USA VIISAT. KUI MULT KÜSITI "KAS TE TEAD KEEGI USA-S?", vastasin ausalt "ei". Samal ajal tagastas ta mulle mu passi. Mida ma peaksin vastama?

Noh, sa pead lihtsalt olema immigratsiooniametnikuga aus. Kui teie vastus on tõesti eitav, siis öelge seda. Valetamine viib teid ainult suurematesse probleemidesse. Sõltuvalt teie viisatüübist ja teie kavatsustest võib see olla ka peamine põhjus, miks ametnik keeldus teile viisa andmisest. Ma ei ole USA kodanikust saadik viisat taotlenud, kuid tean sellest palju, kuna reisin Mehhiko vahet üsna tihti edasi-tagasi ja tean täpselt, mis piiril toimub ja millised on ametnikud.

 

TAOTLESIN KANADAS ÕPPEVISA, HETKEL OOTAN TAOTLUSE LÕPLIKKU OTSUST, AGA MINU AKADEEMILINE PROGRAMM ON KAKS AASTAT JA MINU PASS AEGEB ÜHE AASTA JÄRGI. SEDA MA PEAN TEGEMA?

Kuna enamik riike ei uuenda passi, mis kehtib kauem kui 6 kuud, võite jätkata oma praeguse passiga. Teie Kanadasse reisimise viisa ja teile saabumisel väljastatav õppimisluba on piiratud teie passi kehtivusajaga. Mingil hetkel peate passi uuendamiseks ühendust võtma Kanada saatkonnaga, misjärel saate oma õpiluba pikendada. Enamikul juhtudel ei saa viisaga midagi teha, nii et kui lahkute Kanadast õpingute ajal, peate taotlema uue viisa. See protsess võib olla ootamatult pikk ja võib teie reisiplaanid sassi ajada.

 

 

KUIDAS SUURETTEVÕTTED VÄLISMAAL TÖÖTAJAID VÄLJA VÄLTAVAD?

Suured ettevõtted kasutavad ülemaailmselt värbamiseks ühte kahest teest. Ettevõtted, kes teavad, et jäävad turule pikaks ajaks ja plaanivad palgata sellel turul vähemalt 15 töötajat, loovad tavaliselt üksuse. Üksuse omamine võimaldab neil seaduslikult palgata töötajaid ja neile palka maksta selles riigis. Kuid üksuse loomine on kallis, aeganõudev ega ole ideaalne valik kõigile tööandjatele.

 

Ettevõtted, kes soovivad värvata või siseneda uutele turgudele kiiresti ja nõuetekohaselt ilma üksust loomata, saavad teha koostööd ülemaailmse rekordilise tööandjaga (EoR). Ettevõtetel on tavaliselt väiksem talentide kogum (tavaliselt vähem kui 15 meeskonnaliiget) riikides, kus nad teevad koostööd ülemaailmse EoR-iga.

 

Sellises olukorras saab globaalsest EoR-i partnerist ettevõtte talentide seaduslik tööandja, kes tegeleb kõigega alates nõuetele vastavast liitumisest kuni hüvitiste ja palgaarvestuseni. Nad hoolitsevad taustadetailide eest, samal ajal kui ettevõte säilitab otsese kontrolli nende talentide igapäevaste tegevuste üle.

 

Ülemaailmne EoR-mudel tähendab, et rahvusvaheline värbamine ei ole enam ainult suurimate ettevõtete valik. Kui olete alustav või keskmise suurusega ettevõte, kes soovib meelitada talente kogu maailmast, kaaluge lihtsalt õige ülemaailmse EoR-partneri leidmist oma ettevõtte laiendamiseks.

 

MIKS KIIDAB USCIS KINNITAVAD F1 VIISAD, KUI PEAEGA KÕIK EI RUUDU KAVATSELE PÄRAST TIITLITE SAAMIST TAGASI OMA KODURIIKI?

Ma arvan, et te mõistate siin valesti sisserändaja kavatsuste mõistet. Selleks, et F-1 õpilasest saaks seaduslik sisserändaja, tuleb järgida järgmisi samme:

  • Lõpetage oma kraad (mis kestab 2–5 aastat)

  • Oma kraadiõppe ajal omandage oma CPT abil praktikakogemus

  • Leidke töö ja töötage oma OPT kallal

  • Proovige H-1B viisat

  • Kui olete 2–3-aastane H1-B, paluge oma tööandjal taotleda immigrandi viisat

  • Sõltuvalt teie päritoluriigist saate rohelise kaardi. Mõne riigi puhul võib see kesta kuni 20 aastat või isegi kauem.

 

See on seaduslik immigratsioon. See ei ole see, millele USCIS ei vasta. See ei ole see, millele konsulaarametnikud ei ole vastu. Nad ei taha heidutada immigratsiooni USA-sse.

 

Kuid mõelge sellele: kui näitate üles vähimatki vihjet sisserändaja kavatsustele, siis mis takistab teid oma tiitlist loobumast ja illegaalselt töötamast? Miks peaksite hüppama läbi kõigist rõngastest (eespool toodud sammud 1–6), mis nõuavad teilt palju aega, raha ja vaeva?

 

Kui teil on halb rahaline olukord ja ebapiisavad sidemed kodumaaga, kas teil poleks lihtsam lihtsalt alustada lihttööga ja jätkata igavesti? Oletame, et teil pole kodus perekonda ega tööd ning teie tädi juhib USA-s äri. Kui mugav oleks teil tema heaks tööle asuda! Üliõpilasviisaga saate edukalt juhiloa ja kindlustuse. Võite oma kursuse hõlpsalt katkestada ja kasutada oma dokumente raha teenimiseks.

 

See on see, millele USCIS on vastu. Neile sobib, kui õpilastest saavad ühel päeval immigrandid; vaid õigete kanalite kaudu. Inimene, kes kavatseb omandada arvutiteaduse magistrikraadi, võiks saada Google'is tööle ja saada siis tulevikus rohelise kaardi omanikuks. Kõik need takistavad teil üliõpilasviisaga sisenemast, radarilt väljumast ja mõnes töös osalemast ning makse maksmata jätmast.

 

USCIS soovib vältida mitteimmigrandi viisa kasutamist immigratsiooni eesmärgil. Seda konsulaarametnikud otsivadki.

 

KAS KANADA ÜLIÕPILASVIISA KEELDAMINE MÕJUTAB TULEVAST TURISTIVIISA TAOTLEMIST? MIKS SAID ÕPPELOOA?

Kui teil polnud kodumaaga tugevaid sidemeid, ei lubata teid ka külaliseks. Kanada tunneb suurt vastumeelsust inimeste vastu, kes ei ole kvalifitseeritud immigrandid või kes tulevad mitmeks aastaks õppima.

 

 

KUI KAUA AJAB HETKEL USA KODANIKE ABIKAASALE ROHELISE KAARDI TAOTLEMISEKS?

Esitasime 2022. aasta juunis, võeti tööle 4. novembril 2022 ja me pole veel meiega ühendust võtnud.

 

Juuni ​​de 2022, mis oleks võimatu, kuna see tähendab, et 1. juunil on ainult üks 2. juuni? nii et oodake vähemalt 8 kuud, võib-olla isegi 12 kuud või kauem, kuni USCIS taotluse menetleb, kui see on tehtud vähem kui 8 kuu jooksul, siis on teile parem, kui arvestada, et miljonid teised pereliikmed teevad täpselt sama asja, mida teie. Mõnda viisat saab nn Premium-vormingus vormistada kiiremini, ma pole kindel, kas suhteline petitsioon kvalifitseerub Premium-töötluseks. Kui jah, siis saate valida selle valiku, maksta lisatasud ja tõenäoliselt menetleda oma viisa vähem kui kuu jooksul. Kui aga see on juba postitatud, oleks kiiremat töötlemist taotleda juba hilja.

 

 

KAS HALDUSTÖÖTLEMINE PÄRAST K1 VIISA INTERVJUU ON HEA VÕI HALB?

"Kas see on hea või halb haldusmenetlus pärast k1 viisaintervjuud?"

See ei ole hea ega halb. See tähendab lihtsalt, et globaalses andmebaasis on ilmnenud midagi, mis võib olla seotud viisa kinnitamisega või mitte, seega on juhtum ootel, kuni sellele teabele juurde pääseb ja seda saab hinnata.

 

MIS ON PEAMISED EELISED, MIDA SAATE PÄRAST KANADA PÜSIVALIKKUKS SAAMIST?

Teil on juurdepääs kõigele, millele Kanada kodanikul on juurdepääs, välja arvatud kolm erandit: hääletamine, sõjaväega liitumine ja mõned töökohad, mis nõuavad kõrgetasemelist julgeolekukontrolli. Kanada alalisel elanikul on turvalisus. Nad ei pea Kanadast lahkuma kindlal kuupäeval. Kõik Kanada välisriigi kodanikud peavad lahkuma kindlaksmääratud kuupäeval, välja arvatud alalised elanikud. Kanada alalisel elanikul on juurdepääs tervishoiule, riiklikele haridustasudele, kõikidele föderaal- ja provintsiprogrammidele ja soodustustele. Kanada alaline elanik on teel kodakondsuse poole. Te ei saa Kanada kodakondsust omandada, kui te pole esmalt saanud alaliseks elanikuks ja seejärel täitmata elamisloa nõuet, et elada Kanadas 1095 päeva 5 aasta jooksul.

 

TERE, TÄNA KÄID MUL INTERVJUU MITTEIMGRANTIVIISA KOHTA, PÄRAST INTERVJUUT VÕTTIS TA MU PASSI JA ÜTLES, ET TEMA VIISA ON KINNITUD JA KOJU SAABUSEL JA OMA VIISA STAATUST KONTROLLIDAS ÜTLEB (ADMINISTRATIVED)?

See tähendab, et teie jaoks on vaja rohkem kontrolli ja aega, et lõpetada mitteimmigrandi viisa väljastamise protsess. Passi säilitatakse templi löömiseks või viisa andmisest keeldumiseks või viisa väljastamiseks.

 

 

 

MULT KÜSITI F1 VIISA INTERVJUU AJAL, MIKS MA BIOLOOGIASSE SPETSIALISEERIN. MIDA MA PEAKSIN ÜTLEMA

"Minu F1 viisaintervjuul küsiti, miks ma läksin bioloogia erialale. Mida ma peaksin ütlema? Peate ütlema, miks olete bioloogia erialaks valinud.

 

 

KUI MA KÜLASTAN JÄRGMISEL AASTAL USA-d TURISTIVIISAGA, KAS MUL TEKIB PAAR AASTAT HILJEM ÜLIÕPILASVIISA SAAMISEGA PROBLEEMID?

Ei, tegelikult aitab see teid üliõpilasviisa osas positiivselt. Siin on põhjus:

Olete tõendanud, et täitsite turistiviisa nõude; külastasite USA-d ja naasite oma kodumaale. Seega, kui saabub aeg oma F-1 üliõpilasviisa hankimiseks, suhtub viisaametnik teie juhtumisse soodsalt, kuna olete juba tõestanud, et olete aus inimene, kes peab kinni viisareeglitest. Enda elust: käisin lapsena/teismelisena 3 korda USA-s, enne kui läksin täiskasvanuna F-1 viisaga õppima.

 

 

MUL ON 10-AASTANE TURISTIVIISA AMEERIKA ÜHENDRIIGID. KUI SAAN JÄRGMISEL AASTAL ÜLIÕPILASVIISA, KAS MU 10 AASTANE TURISTIVIISA KEHTIB AUTOMAATSELT?

USA-s õppimiseks peate taotlema F-1 üliõpilasviisa, kasutades vormi I-20, mille USA inglise kool teile õpilaseks vastu võttes väljastab. Turistiviisaga õppida ei saa. Teie turistiviisat siiski ei tühistata ja saate seda siiski uuesti kasutada pärast USA-s õpingute lõpetamist.

 

 

MILLISEID DOKUMENTE ON VAJA USA TURISTIVIISA saamiseks? MINU MURE ON KUIDAS VEEDA SAATKONNAAMETNIKUID, ET TAGASI OMA MAALE JA KAS TEIL ON MINGI ETTEPANEKUD, MIDA INTERVJUUS ÜTLEDA VÕI MITTE ÜTLEDA? MINA OLEN INDIAst JA TEMA ON AMEERIKA ÜHENDRIIGIDEST.

Esitate küsimuse turistiviisa kohta ja järsku on viimane lause "ta on Ameerika Ühendriikidest". Nüüd, kes on "ta"? Kus on "ta" pildil? Selline suhtlemisviis, kus sul pole selge, mida sa tahad, tähendab USA viisa küsitluses teatud tagasilükkamist. ÄRA KUNAGI ole ebamäärane ega varja midagi. Olge VÄGA TÄPSED.

 

USA turistiviisa jaoks ei ole dokumente vaja. Nad hindavad teid teie intervjuu põhjal. Nad tahavad, et teaksite SELGELT oma visiidi eesmärgi ja vastaksite TÄPSELT kõikidele esitatud küsimustele. Isegi väikseim vihje, et olete ebamäärane või ebaselge, tähendab tagasilükkamist jaotise 214 punkti b alusel.

 

Seaduse kohaselt on iga turistiviisa taotluse vaikimisi tagajärjeks keeldumine eeldusel, et taotleja soovib USA-sse sisserändamist.Kohustust eeldusest ülesaamise lasub taotlejal. Kuid päriselus pole teil palju muud teha, kui vastata teile esitatud küsimustele. Kui viisaametnik leiab, et teie taotlus on ehtne ja te ei kavatse USA-sse sisse rännata, annab ta teile viisa.

 

Pidage meeles, et isegi väike kahtlus tähendaks tagasilükkamist. Nii et ärge olge endale üldse vastuollu. Usalda. Omage küsimusele SELGED ja TÄPSED vastused. Mulle EI meeldi absoluutselt viis, kuidas sa oma küsimuse vormistasid. Kui te tavaliselt suhtlete nii, on teil USA viisa saamine väga keeruline.

 

Samuti pidage meeles, et kuni covidipiirangute tühistamiseni ei saa te viisat mitteolulisel põhjusel.

 

 

KAS TEIL ON NÕU, KUIDAS SAADA USA TURISTIVIISA EDUKALT INTERVJUU? MUL ON 2 NEGATIIVI, KUID MA EI TAHTNUD KUNAGI AMEERIKA ÜHENDRIIGID IMMIGREEDA. MA EI TEA, KUIDAS OHVITSI VEEDA MIND USKUMA.

Kui olete tõesti turist (ja mitte maskeerunud immigrant), siis miks olete nii otsustanud USA-sse minna? Maailm on suur koht paljude teiste riikidega, mis on palju huvitavamad ja võimalusel ka mitmekesisemad ning annavad kindlasti meeldiva turismielamuse nagu Suurbritannia, Euroopa Liidu riigid, Mehhiko, Brasiilia. Miks raisata oma aega/raha riigis, mis sind ei taha?

 

Immigratsiooniametniku “veenmise” mõttes võib sul küll vedada ja leida mõistvama ametniku, kuid saad vaid üles näidata tõeliselt tugevaid sidemeid oma kodumaaga (ja võib-olla ka tagastamatut tagasisõidupiletit). Võite minna ka USA-sse reisigrupiga, kus neil on teie pass (ja lahkuge kindlasti riigist, kui olete turistiks olemise lõpetanud).

 

 

 

MINU EMALE KEELDATI B1/B2 VIISA, KUID EI TEA MIKS. NAD ESIDASID AINULT KAKS KÜSIMUST. TA KÜSITI KÜLASTAJA INIMESE AMETI KOHTA, KUID TA EI TEAKS KUIDAS VASTUST ANDA. MIKS?

Algselt vastatud: Mu ema lükati tagasi B1/B2 viisast, aga ma ei tea miks. Nad esitasid talle ainult kaks küsimust, küsisid temalt selle inimese elukutse kohta, kellele ta külla läheb ja ta ei osanud sellele vastata. Miks?

 

B1/B2 viisa on mitteimmigrandi viisa ja seda viisat taotlev isik peab USA-sse külastamiseks demonstreerima mitteimmigrantide kavatsust. Kuidas mitteimmigrantide kavatsust näidatakse tugeva sidemega kodu, kodu omandi, kindla töökoha, allkirjastatud üürilepingu, perekonnaga. sidemed, tõendid muudest rahvusvahelistest reisidest, kus te kiiresti koju jõudsite?

 

Kui ütlete, et ta ei tea, miks, siis see poleks nii, sest kõik USA konsulaadiametnikud on seadusega kohustatud sätestama, et keeldumise eesmärk põhineb USA immigratsiooniseadusel. Nad oleksid andnud talle osa paber, milles on selgelt ära toodud keeldumise põhjus.

 

 

 

MIKS VÄLJANDAVAD SCHENGENI RIIGID KÜLASTAJAVIISA MAKSIMUM 90 PÄEVAKS, SAMALISEKS USA JA KANADA VÄLJASTAB 10 AASTAT?

Küsimuse eeldus on täiesti vale. Enne "miks" küsimist tea esmalt "kui".

 

  1. Schengeni riigid väljastavad külastusviisa maksimaalselt 5 aastaks. Antud viisa kestus sõltub paljudest teguritest, eriti teie profiilist ja reisimise sagedusest. Olen näinud juhtumeid, kus esimesele taotlejale anti viieaastane viisa. Kuid tavaliselt pikendavad nad järgnevate taotlustega kestust, kui isik reisib sageli Schengeni alasse. Viisa kehtivusaeg ei ole sama kui Schnegeni alal lubatud päevade arv.

 

 

 

  1. USA väljastab viisa taotleja kodakondsusriigiga vastastikkuse alusel ja enamiku riikide jaoks väljastab enamiku riikide jaoks 10-aastase viisa. Jällegi ei ole viisa kehtivusaeg sama, mis USA-s lubatud päevade arv.

 

 

  1. Kanada väljastab viisa kuni passi kehtivusaja kuni 10 aastani. Kui pass aegub 2 aasta pärast, väljastatakse viisa 2 aastaks. Jällegi ei ole viisa kestus sama, mis Kanadas lubatud päevade arv.

 

 

Läheme nüüd selle juurde, miks nad seda teevad, sest nad on iseseisvad riigid ja nad kehtestavad oma seadused ja reeglid. Oodata, et kolmel erineval riigil (Schengenit võib ühtlustamislepingute tõttu pidada üheks riigiks, kui tegemist on külastusviisadega) on üsna veider.

 

 Miks siis kaasata ainult USA ja Kanada, et võrrelda Schengeniga? Miks mitte hõlmata ka Ühendkuningriiki, Austraaliat, Nigeeriat ja Hiinat? Miks on kõigil erinev viisapoliitika?

 

 

 

 

KUIDAS 90/180 PÄEVA SCHENGENI VIISA REEGLUS TÖÖTAB?

 

Schengeni sisenemise päeval hakkab kell käima. See kell on teile eksklusiivne ja selle kestus on 180 päeva. Kui teie sõber hilineb nädala, töötab tema kell teie omast eraldi. Seega ei ole 180 päeva seotud kalendriaastaga.

 

 

Esimesest saabumispäevast ja sellele järgnenud 180 päeva jooksul saate Schengeni alal viibida 90 päeva. See põhineb "päev on alanud" tüüpi süsteemil. Teil ei ole kulutamiseks aega 90 x 24 tundi. Isegi kui viibite Schengeni riigis vaid tund aega, loetakse see täispäevaks. Arvesse lähevad ka teie saabumis- ja lahkumispäev.

 

 

NÄIDE:

Saabumine kell 23:55 (hilisõhtul) Schengeni. Seda loetakse endiselt täispäevaks teie saadaoleva 90 päeva puhul.

 

 

NÄIDE:

Saabute kell 23:55 Schengeni ja sõidate kohe bussiga mitte-Schengeni riiki. Lahkuge Schengeni riigist järgmisel päeval kell 00.30. Seda loetakse kaheks päevaks 90-st, isegi kui viibisite Schengenis vaid 35 minutit.

 

 

180 päeva reegel annab teile teatud paindlikkuse. Te ei pea kulutama oma 90 päeva non-stop tellimusele. Võite lahkuda ja tagasi tulla. Väljaspool Schengeni veedetud aega ei arvestata teie 90 päeva hulka.

 

 

90 päeva võib veeta igas Schengeni riigis. Aga Schengeni ala tuleb pidada suureks riigiks. Austrias veedetud aeg arvestatakse endiselt Norras vaba aja hulka.

 

Näide: viibite 40 päeva Norras ja 40 päeva Austrias. See lisab kuni 80 päeva, mis on täiesti hea.

 

Näide: viibite 50 päeva Norras ja 50 päeva Austrias. Sellele lisandub kuni 100 päeva ja te olete oma viisast kauemaks jäänud.

 

181. päeval kell nullida. Järgmiseks Schengeni saabumiseks on nüüd saadaval uus uus 90-päevane partii. Nii nagu teie esimene saabumine, algab uus 180-päevane periood järgmisel saabumispäeval.

 

Ma ei saa seda piisavalt rõhutada: ära mine oma viisaga liiale. See lihtsalt ei ole seda väärt. Teid saadetakse välja ja saadetakse X aastaks kogu Schengeni ruumist välja. See tähendab, et isegi kui Hispaania teid välja saadetakse, ei lubata teil siseneda Soome, Itaaliasse, Prantsusmaale ja kõikidesse teistesse Schengeni riikidesse. Tõenäoliselt ei saa te kunagi immigreerida ühtegi Schengeni riiki.

 

Teine oluline asi on see, et Schengeni viisa on turistiviisa. Teil ei ole lubatud palgatööd vastu võtta.

 

 

 

 

KAS SCHENGENI VISA AITAB SAADA USA VIISAT?

Jah, palju reisinud passi olemasolu, eriti Euroopas ja Ühendkuningriigis, mõjutab teie taotlust positiivselt.

 

 

 

 

MILLISES RIIGIS ON KÕIGE LIHTSAM SCHENGENI VIISAT VÄLJASTADA?

Mitte ühtegi. Turistiviisade saamiseks peavad olema $$$$$$, tugevad sidemed nende riikidega, hea töökoht või sissetulek, hea moraalne iseloom. Need, kes küsivad alati „lihtsamat teed”, jäävad tõenäoliselt kauemaks ja töötavad ELis ebaseaduslikult. GENUINE TOURIST ei otsi viisat "lihtsal viisil".

 

 

 

 

MILLISES SCHENGENI RIIGIS PEAKSIN VIISA TAOTLEMA?

Schengeni viisa taotlemine sõltub järgmistest tingimustest:

  • teie sisenemissadam

  • Ööde arv, mille kavatsete riigis viibida

  • Peate taotlema Schengeni viisat riiki, kus plaanite maksimaalselt ööbida (peate seda oma reisikavas näitama, mis on taotlemise nõue). Kui plaanite veeta sama arvu öid kahes või enamas riigis, peate taotlema viisa sisenemise sadama riigile (näiteks kui kavatsete siseneda Prantsusmaalt, taotlege Prantsusmaa saatkonda/ konsulaat/taotluskeskus).

 

 

 

 

KAS MA SAAB OMA TURISTIVIISA TEENDADA KANADAS ÜLIÕPILASVIISAKS?

Ei. Tegelikult peate selle proovimiseks Kanadast lahkuma. Te ei pea oma koduriiki tagasi pöörduma, kuid peate seda tegema mõnes Kanada konsulaadis või välisesinduses. Kui aga lahkute, pole mingit garantiid, et saate tagasi sisse pääseda.

 

 

KAS SAATE SCHENGENI VIISA 10 PÄEVAGA?

Tere kõigile,

 

jah, Schengeni viisa saate 10 päeva jooksul, kui teie reisiajalugu on hea ja olete varem Schengeni liidu riiki külastanud. Reisilugu annab nõunikule kindlustunde, et varem ei kuritarvitanud ta viisat hankides. Tavaliselt peaks teie Schengeni viisa vormistama 2 nädala jooksul, kuigi mõnikord võib see veidi kauem aega võtta. Sujuva viisamenetluse tagamiseks veenduge, et teate, kui kaua olete Schengeni alasid külastanud ja kas teil on vaja Schengeni alalt lahkuda ja tagasi pöörduda.

 

JÄLGIGE PROTSESSI SAMM-SAMMULT

 

Looge oma dokumendid.

 

Leppige kokku kohtumine VFS/BLS-iga VÕI konsulaadis või saatkonnas.

 

Minge kohtumise kuupäevale, hankige oma biomeetria ja esitage tasu ning kõikides dokumentides, nagu teie lennu- ja hotellibroneering, pangaväljavõte, mainitakse kõiki kaaskirjas olevaid dokumente koos teie passiga.

 

Oodake saatkonna otsust ja võtke pass kätte

 

Taotlus tuleb vormistada 15 kalendripäeva jooksul alates viisataotluse esitamisest vastavale saatkonnale/konsulaadile Indias.

 

 

 

KUIDAS TEAB IMMIGRATION, ET JÄÄSITE KESKEMISEKS SCHENGENI VIISATAOTLUSE TAOTLUSE RIIKIS, KUI SISSESITE TEINE RIIKI LÄBI?

See sõltub sellest, keda te "immigratsiooni" all mõtlete.

 

 

Esiteks on piiriäärsed immigratsiooniametnikud ja seejärel riigisisesed ametnikud, kes tegelevad immigratsiooniasjadega. Tavaolukorras kohtate piirikontrollis ainult esimest rühma.

 

 

Õiges saatkonnas taotlemise ja reisi marsruudi märkimise nõuete ainus eesmärk on kõigepealt jagada viisade menetlemise töökoormus Schengeni riikide vahel ja selleks lasta tööl seda teha. riik mis on "enim mõjutatud", ja teiseks, et teha kindlaks, kas viibimine täidab selle täitmiseks deklareeritud eesmärki – peamiselt selleks, et lahkute uuesti ettenähtud aja jooksul, et te ei töötaks ebaseaduslikult ja ära jookse ilma rahata

 

 

Sel eesmärgil sisenedes võib teilt nõuda reisiplaani, reisi- ja majutuse broneerimist jne. Internetis saavad kõik Schengeni riigi piirivalvurid VISi andmebaasi kaudu taastada reisiteekonna andmed, mille olete viisataotluse käigus esitanud. Kui te ei suuda pakkuda majutust ega muid tõendavaid dokumente, mis vastavad viisa taotlemisel esitatule, võidakse teise liini kontrollimisel esitada lisaküsimusi. Kui muutsite oma reisiplaane mõjuval põhjusel (ja esitate selle kohta dokumendid), võidakse teid lubada. Kui te ei suuda kindlaks teha, et teie külastus toimus taotluses märgitud eesmärgil või kui tekib kahtlus, kas te vastate sisenemiskriteeriumidele, võidakse äärmisel juhul viisa tühistada ja teilt võidakse keelduda viisa andmisest. sisenemine.

 

 

Väljumisel oma tehtut tavaliselt ei väärtustata. Sa lähed minema ja see on hea, kui sinu viisa ei oleks sel ajal aegunud. Juhtum oleks teistsugune, kui eeldatakse, et olete kujutanud endast ohtu, mida ma mainisin, näiteks kui teid kahtlustatakse ebaseaduslikus töötamises.

 

 

Schengeni alal piirikontrolli tavaliselt ei toimu. Ainult kohapealne kontroll. Lennufirmade ja hotellide ID-kontrollid Schengeni alal ei ole kuidagi seotud immigratsiooni jõustamisega. Lennufirmadel ja hotellidel puudub juurdepääs VISi andmebaasile.

 

 

Kui viisa alusel viibivat turisti kahtlustatakse kuriteo toimepanemises, võidakse läbi viia isiku tausta, sealhulgas viisastaatuse kontroll.

 

 

 

 

 

 

KUIDAS TÕESTATATE SCHENGENI VIISA TAOTLEMISEL, ET NAASTATE OMA ELUKOHTA? SEE JUHTUB PALJUDE TAOTLEJATEGA.

 

On dokumente, mis näitavad teie kavatsust jääda, finantsstabiilsust ja tööalast staatust.

 

  • Hea kaaskiri, mis selgitab reisi-jäämise-miks reisite.

  • Lennupiletid / täielik marsruut (mõnede riikide konsulaadid ei soovita kinnitatud lennupileteid, kuna on suur tagasilükkamise tõenäosus) – eelistatavalt valida sisenemiseks ja väljumiseks sama riik, isegi kui reisite läbi Schengeni ala.

  • Teie praegune pangaväljavõte (teil peab olema kogu reisi jaoks piisav saldo)

  • Teie praegune tööavaldus/litsentsikiri ettevõttelt.

  • Hotelli broneeringu kinnituskiri.

  • Kui taotlete turistiviisa, proovige saada saatkonna viide sõpradelt/sugulastelt (nende turvanumber, passi andmed ja pangaväljavõte), kes viibivad külastavas riigis.

  • Viimase 3 aasta kasumiaruanne.

Kõike head viisa taotlemisel. :)

 

 

 

 

KAS KOLM KORDA KEELDATUD SCHENGENI HISPAANIA KÜSIMISVIISA MÕJUTAB MINU USA VÕI KANADA ÕPPERIMISVIISA?

Korrates teist vastust, sõltub see eelnevate keeldumiste asjaoludest. Kas see mõjutab Kanada või USA õppeloa taotlemist? Jah, ta teeb seda. Millises ulatuses, sõltub asjaoludest.

 

 

Olenemata asjaoludest on halvim, mida saate teha, valetada (kas sõnaselgelt või tegemata jätmisega) oma viisast keeldumise kohta. Igasugune valeandmete esitamine või petmine viib kindlasti viisataotluse tagasilükkamiseni.

 

Edu!

 

 

 

KAS SCHENGENI VIISA TAOTLEMISEL TAOTLEKSITE RIIGIS, KUHU SÕIDATE ESIMESENA, VÕI RIIKIS, KUHU JÄÄTE KAUJAKS?

 

Schengeni viisat taotledes on oluline tähele panna, et EI OLE sellist asja nagu taotleda enda valitud liikmesriikide saatkonnas/konsulaadis/viisataotluskeskuses. Saatkond/konsulaat/taotluskeskus, kuhu peaksite kandideerima, sõltub sellest, kuhu te tegelikult kavatsete minna, kui palju aega kavatsete igas osariigis veeta ja mis on teie reisi peamine eesmärk.

 

 

Kui kavatsete külastada ainult ühte riiki, peate minema selle konkreetse riigi määratud taotluskeskusesse. Ärge külastage Hollandi viisataotluskeskust, kui külastate ainult Islandit; minge Islandit teenindavasse viisataotluskeskusesse, isegi kui sisenete NL-i ja läbite seda läbi (olenevalt teie lendudest).

 

Kui kavatsete külastada rohkem kui ühte riiki, peate määrama osariigi, mis on teie peamine sihtkoht. Peamine sihtkoht on defineeritud kui sihtkoht, kus veedate kõige rohkem aega, kui teie reisi eesmärk on kõigis külastatavates riikides sama või kus teie reisi põhieesmärk toimub, kui sellel on rohkem kui üks eesmärk. Teie peamine eesmärk sõltub ka viisast, mida te lõpuks taotlete.

 

Näiteks kui teie teekond on selline, et veedate 2 päeva Saksamaal, 4 päeva Eestis, 3 päeva Lätis ja 1 päeva Poolas, kõik puhkuseks, peaksite viisa taotlema Eesti saatkonnas/konsulaadis.

 

Kui kavatsete veeta 6 päeva Šveitsis puhkusel, kuid teete seda pärast 2-päevasel konverentsil Austrias osalemist, peaksite minema Austria saatkonda.

 

Kui pole selget peamist sihtpunkti ja reisi eesmärk on igal pool sama, st veedate igas liikmesriigis peaaegu täpselt sama palju aega, siis peaksite pöörduma selle liikmesriigi taotluskeskusesse, kuhu soovite reisida. minge kõigepealt kohale.

 

Näiteks sisenete Prantsusmaa kaudu ja veedate seal kolm päeva, seejärel kolm päeva Taanis ja Norras, kõik puhkuseks. Viisa saamiseks peate minema Prantsusmaa konsulaati/saatkonda.

 

Loodan, et see aitab. Edu!

 

 

 

KAS MA SAAB TÖÖTU AJAL TAOTLEDA SCHENGENI VIISAT?

Schengeni viisat võivad taotleda kõik, olenemata sellest, kas nad on töötajad või töötud.

 

Schengeni viisat saate taotleda turistina, kes külastab mis tahes Schengeni riiki või soovite kohtuda seal elava või mõnes Schengeni riigis õppiva sugulase või sõbraga. Kui teie reisi eesmärk on selgelt määratletud, olete majanduslikult terve, teie edasi-tagasi lennupiletid on teiega kaasas, teie hotellibroneeringud on paigas, pole vahet, kas olete töötav või töötu. Peab olema kindel kavatsus oma päritoluriiki naasta. Olenemata saatkonna küsimustest peavad vastused olema ausad, selgelt väljendatud koos tõenditega, mis kinnitavad teie vastuseid.

 

Kui kõik saatkonna päringud on rahuldatud, saate viisa kindlasti.

 

 

 

 

 

MUL ON SCHENGENI VISA (MITME SISSE 1 AASTA). KUIDAS TÖÖTAB VIISA KEHTIVUSE KESTUS JA MAKSIMAALNE 90 PÄEVA SCHENGENI ALAS VIIBIMINE?

See sõltub. Kui seal on kirjas „Circulation Visa”, tähendab see 90 päeva iga 180-päevase perioodi kohta. Nii et 1-aastase viisaga saate kuni 2 180-päevast perioodi. Kui viibite pidevalt 90 päeva, peate enne naasmist veel 90 päeva väljas olema. Kui nad väljastavad teid lühemaks perioodiks, peaksite seda perioodi järgima.

 

 

 

KUI VIIBITE KAUJAKS SCHENGENI RIIKIS, KAS SAATE HILJEM TAOTLEDA VIISAT TEISEst SCHENGENI RIIGIST?

Noh, see sõltub teie viibimise kestusest, kas see on paar päeva või nädal, see on hea, aga see on kuude ja aastate jooksul, siis on see kindlasti suur probleem, kõik Schengeni riigid jagavad samu andmeid, nii et see pole Pole tähtis, kui kandideerite mõnest teisest riigist täna, säilitavad nad kogu teie reisiajaloo, tänu kõrgetasemelisele tehnoloogiale ja tarkvarale, peavad nad teie sisenemise ja lahkumise kohta arvestust ning järgmisel korral lükatakse see tagasi, kuid kõik sõltub sellest, kas suudate tõestada, et viibimisaja ületamine oli tingitud mõnest kättesaamatust põhjusest, siis ok, aga nagu ma eespool ütlesin, mis on ületamise kestus?

 

 

 

KAS MA SAAB SCHENGENI ALA SISSE SISSEDA JA/VÕI VÄLJA VÄLJA VÄLJADA RIIGIST, MIS ERINEB MUL ON VIISAGA?

ORIGINAALNE VASTUS: KAS MULLE SCHENGENI VIISA ANDSINUD RIIGIS ON KOHUSTUSLIK SISSENEMINE SCHENGENI ALA?

Ei, alati ei ole vaja Schengeni alale siseneda viisa väljastanud riigi kaudu. Püsireegel on see, et viisataotluskeskus, kus te viisat taotlete, sõltub lõpuks teie peamisest sihtkohast. Peamine sihtkoht on koht, kus toimub teie reisi peamine eesmärk, kui teil on palju eesmärke; või riik, kus veedate rohkem aega, kui teil on kogu aeg sama eesmärk.

 

Näiteks:

 

Kui plaanite minna Prantsusmaale konverentsile, kuid otsustate veeta päeva või kaks päevareisil Saksamaal, peate hankima viisa Prantsuse saatkonnast. Seda seetõttu, et nende peamine põhjus Schengeni alale tulekuks on Prantsusmaal toimuval konverentsil osalemine.

 

 

Kui aga lähete puhkusele ja otsustate kolm päeva Prantsusmaal ja neli päeva Saksamaal veeta, siis peaksite minema Saksamaa saatkonda. Saate kasutada igas riigis magatud ööde arvu, kui peaks tekkima ebaselgus, sest mõnda päeva kasutatakse kahe riigi vahel reisimiseks.

 

Kui peamist sihtkohta ei ole võimalik selgelt kindlaks määrata (näiteks lähete puhkusele Prantsusmaale ja Saksamaale mõlemaks kolmeks ööks), peate taotlema riiki, kus soovite Schengeni alasse siseneda.

 

 

Lubage mul nüüd kasutada juhust, et selgitada üht Schengeni lepinguga seotud asja. See on mõeldud eelkõige ELi/EMP/Šveitsi kodanikele, et hõlbustada vaba liikumise põhimõtet, millele neil on õigus, mitte välismaalastele. Nii et näete pistelisi kontrolle, teised passiomanikud suunatakse nende "peamisse sihtriiki" jne.

 

Sellel põhimõttel on ilmselt mõju sellele, mida ma järgmisena ütlen. Kuigi te ei pea alati sisenema viisa väljastanud Schengeni riigi kaudu, peate võib-olla pärast nende riiki sisenemist immigratsiooniametis "registreerima". See saavutatakse juba siis, kui sisenete Schengeni alale taotleva riigi lennujaamade kaudu või kui peatute hotellis, mille puhul võtavad hotelli töötajad teie passiandmed. Vastasel juhul peate omal käel külastama lähimat immigratsiooniametit.

 

 

 

MILLISED ON SCHENGENI RIIGID, KES PAKUvad 5-AASTAST VIISAT?

Enamik võiks pakkuda viisat kuni 10 aastaks. Kuid turismi jaoks ei tähenda see, et Schengeni alal võib 180 päevast veeta rohkem kui 90 päeva. Need viisad on tavaliselt mitmekordseks kasutamiseks. See tähendab, et iga kord, kui nad Schengenisse lähevad, ei pea minema uut viisat hankima. Teistel viisadel, näiteks õppimisvisal, võib olla tingimus, kui kaua saate viibida. Või võib see olla ka konkreetne tööviisa piiratud lepingu jaoks, kuigi enamik tööviisasid on tavaliselt avatud. Tavaliselt saab Schengeni esmakülastaja ainult ühekordselt kasutatava viisa ja kui ta läheb tulevikus sagedamini, võib ta saada pikaajalise mitmekordse viisa, kui ta on kindlaks teinud, et lahkus. õigel ajal ja viisat ei rikkunud. tingimused ütlevad, et töötatakse illegaalselt.

 

 

 

 

MILLISTE SCHENGENI RIIKIDE IMMIGRATSIOONIAMETNIKUGA ON LIHTNE TEGELDA?

Pole ühtegi riiki, mis annaks lihtsaid viisasid. Schengeni viisad on väga dokumendispetsiifilised ja kõik maakonnad järgivad viisade väljastamisel sama protsessi. Kui esitate kõik nõutavad dokumendid, saate viisa. Peate taotlema viisat riigist, kus kavatsete viibida reisi jooksul kõige kauem.

 

Immigratsioonifoorumites räägivad mõned inimesed, et X riik andis neile viisa lihtsalt, see ei tähenda, et riik annab kõigile lihtsaid viisasid. Mõned ütlevad, et Y keeldus teie viisast, kuid see ei tähenda ka seda, et Y keeldus kõigist viisadest.

 

Schengeni riigid annavad viisasid igal üksikjuhul eraldi. Iga uus taotlus on uus juhtum uute dokumentidega. Kui dokumendid on korras, väljastatakse viisa.

 

 

 

 

KUI KAUA VÕTAB SCHENGENI VIISA SAAMINE KUI TEIL ON USA VIISA?

USA viisa omamine ei mõjuta Schengeni viisa saamise menetlusaega, mis võtab aega ligikaudu 2 nädalat.

 

 

 

 

MILLINE ON HINNANGULINE AEG USA-S SCHENGENI VIISA TAOTLUSE TÖÖTLEMISEKS?

Mitte-USA kodanike puhul on Schengeni viisa taotlemise põhinõue USA elaniku staatuse tõendamine (roheline kaart, kehtiv USA viisa ja kehtiva I-20 või kehtiva I-AP66 koopia, viisad jne).

 

Teie USA viisa või elaniku staatus peab kehtima vähemalt 3 kuud pärast kavandatava Schengeni alal viibimise viimast päeva.

 

Kahjuks ei ole sellele konkreetsele küsimusele kindlat vastust 26 erineva Schengeni riigi ala moodustava riigi saatkondade/konsulaatide erineva tähtajapoliitika tõttu.

 

Kui viisa menetlemine ei kesta üldiselt üle 72 tunni, siis mõnikord võtab see protsess tunduvalt kauem aega, mõnes riigis 14 kuni 21 päeva mõne kodaniku puhul.

 

Siiski on tungivalt soovitatav taotleda Schengeni viisa umbes kuus nädalat enne väljalendu, et saaksite plaanipäraselt reisile minna.

 

 

 

 

 

KUI ÜHE INIMESE SCHENGENI VIISA TAOTLUS ON TAGASI TAGASI LÜLITATUD, KAS KÕIK SCHENGENI VIISA LIIKMESRIIGID LÜKKAVAD OMA TULEVASED SCHENGENI VIISA TAOTLUSED tagasi?

Taotlesin Schengeni turistiviisa 24.11.2017, lükati tagasi 27.11.2017. Taotlesin uuesti 30.11.2017 (3 päeva pärast) ja kinnitasin 01.12.2017.

 

Minu tagasilükkamise põhjuseks oli eesmärgi põhjenduseks esitatud teave ebausaldusväärne. (põhjuste loetelus kõige ebamäärasem põhjus). Kaaskiri peab olema “trükitud” ja mitte käsitsi kirjutatud. Igapäevane teekond tuleks esitada ka tabeli kujul. Neid asju ma alguses ei andnud.

 

Kandideerisin mõlemal korral Prantsusmaa saatkonda Santo Domingos. Nii et lõdvestuge, tänapäeval pole korduvat tagasilükkamist.

 

 

 

 

TAOTLESIN KANADAS ÕPPEVISA, HETKEL OOTAN TAOTLUSE LÕPLIKKU OTSUST, AGA MINU AKADEEMILINE PROGRAMM ON KAKS AASTAT JA MINU PASS AEGEB ÜHE AASTA JÄRGI. MIDA MA PEAN TEGEMA?

 

Kuna enamik riike ei uuenda passi, mis kehtib kauem kui 6 kuud, võite jätkata oma praeguse passiga. Teie Kanadasse reisimise viisa ja teile saabumisel väljastatav õppimisluba on piiratud teie passi kehtivusajaga. Mingil hetkel peate passi uuendamiseks ühendust võtma Kanada saatkonnaga, misjärel saate oma õpiluba pikendada. Enamikul juhtudel ei saa viisaga midagi teha, nii et kui lahkute Kanadast õpingute ajal, peate taotlema uue viisa. See protsess võib olla ootamatult pikk ja võib teie reisiplaanid sassi ajada.

 

 

 

 

KAS MA VÕIN SAADA KANADA ÕPPEVISA, KUI MUL ON KAHEKSA KUNI KÜMMEAASTNE ÕPPIMISE VAHE?

 

Kanadas uusi õppelubasid taotlevad kandidaadid annavad sageli välja õpilüngad. Pikk õpinguvahe võib kandidaadist mõtlemist ülikoolile pidurdada, kuid Kanada haridussüsteem on piisavalt leebe, et sellele mõelda välistudengitele.

 

 

Bakalaureuseõppesse sisseastujatele aktsepteeritakse kuni 2-aastast õppevahet ja magistriõppesse pürgijatele kuni viieaastane õppevahe. Paaril üliõpilasel, kes on näidanud oma õppevaldkonnas erakordset asjatundlikkust, on paar erandit. Kui praktikandil on töökogemust, peaks ta sellest ülikoolile oma õpilünga tõestuseks tähelepanu juhtima, sageli võtab ta kaasa palgatõendi või ametisse nimetamise kirja.

 

 

Kanada haridussüsteem on äärmiselt professionaalne, nad ei taha, et akadeemikud keskenduksid ainult raamatutele ja teooriale; nad inspireerivad ja koolitavad õpilasi väga erineval viisil, andes neile praktiliste projektide kaudu teadmisi olulise maailma kohta. Seetõttu tuleb täpselt planeerida õpinguvahe, mis võib õpilase elule tervislikku kasu tuua. Kanada haridussüsteem võimaldab uutel õpilastel piisavat õppevahet, et nad tunneksid end riigi õppemustriga mugavalt.

 

 

Kui aga tahad, et su profiil õpingutes olevast lüngast hoolimata silma paistaks, tuleks teha taotlus, mis on teistest tugevam. Ja selleks, et teid hästi edutada ja samas oma profiiliga viisaametnikke veenda, soovite neile pakkuda oma lünga õiget ja ausat põhjendust ning samal ajal ka neile muljet avaldada. Paljudel juhtudel püüavad viisaametnikud leida tõelisi kandidaate, lihtsalt andekaid inimesi, nagu on näidatud nende punktide lehtedel. Nad avastavad kohe juhtumi, kus nad kahtlevad, et inimese kavatsused pole piisavalt ausad, mis võib pikendada tema viibimist kursuse ettenähtud ajast.

 

 

Noh, kui soovite luua nii tugevat rakendust, peaksite kaaluma väga professionaalseid ja mainekaid kolmanda osapoole kirjutamisteenuseid, mis tavaliselt teevad seda tüüpi üliõpilasviisa taotlusi. Ja oma isikliku kogemuse põhjal soovitan teil need professionaalsed teenused kasutada, mida isegi mina tegin.

 

 

 

 

 

KAS KANADA KINNITAB PÄRAST 30. AASTASUST ÜLIÕPILASVIISA?

  • Sellist tagasilükkamise määra ei ole.

  • Selle tagasilükkamiseks on palju põhjuseid.

  • Esimene ja peamine põhjus on teie vanus.

  • Sa kuulud kolmanda vanuserühma vanusekategooriasse.

  • Mis tähendab, et teie panus Kanada majandusse on väiksem kui esimese ja teise vanuserühma taotlejatel.

 

 

VANUSERÜHMAD: -

1. vanuserühm 18 -29

2. vanuserühm 30–39

3. vanuserühm 40-45

Meie töö

Võtke ühendust, et saaksime koostööd alustada.

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Instagram
Täname teid sõnumi eest!
bottom of page